Interesanti fakti par administratīvajām teritorijām un apdzīvotām vietām

(Informācija sagatavota 2013. gadā)

Dienests  pastāvīgi apkopo un uzkrāj datus par zemes vienību adresēm. Bieži vien, apkopojot adrešu datus, Dienesta speciālisti saskaras ar gadījumiem, kad viena adrese ir piesaistīta vairākām zemes vienībām, un tas ir pretrunā ar normatīvajiem aktiem. Tādejādi tiek radīta maldinoša informācija par objekta atrašanās vietu. Lai šādu neatbilstību novērstu, Dienests sadarbībā ar pašvaldībām ir uzsācis šo datu sakārtošanu.

Adresācijas sistēmas noteikumi nosaka, ka katram adresācijas objektam piešķirama viena adrese, piemēram, viena adrese apbūvei paredzētai zemes vienībai, bet gadījumā, ja uz apbūvei paredzētās zemes vienības atrodas ēka – viena adrese apbūvei paredzētai zemes vienībai un ēkai. Tādejādi adrese nodrošina nekļūdīgu adresācijas objekta atrašanās vietas noteikšanu.

Adrešu reģistrā ēku vai apbūvei paredzētu zemes vienību adreses tiek attēlotas kā adrešu punkts kartē ar XY koordinātām. Tādejādi ir zināma jebkuras adreses telpiskā atrašanās vieta dabā tāpēc ikvienam Adrešu reģistra datu lietotājam ir  iespēj noteikt vietu, kur atrodas viņam interesējošā adrese.

adreses.png

Adrešu reģistrā atrodas arī tāda adrese, kas piesaistīta vairākām zemes vienībām.

Interesantas_adreses.png

Saistītie resursi