V. Narnicka: Pienācis laiks atskatīties uz 12 mēnešu laikā paveikto

Kolēģi, sadarbības partneri, cīņu biedri!

Atkal ir pagājis gads un atkal pienācis laiks atskatīties uz 12 mēnešu laikā paveikto. Apzināti saku “atkal”, jo nepamet sajūtu, ka iepriekšējo reizi par gada atskaiti runājām nevis pirms gada, bet, piemēram, vakar – šis laiks ir pagājis spraigi, darbiem un diskusijām pārbagāti, un tādējādi arī strauji.

Aizejošajā gadā darba ir bijis daudz gan mums, gan arī jums – mūsu sadarbības partneri.

Ir sperts pirmais solis uz priekšu, lai virzītos uz jaunu kadastrālās vērtēšanas sistēmu Latvijā. Šis darbs ir bijis daudzu karstu diskusiju, apspriežu un pat strīdu pavadīts, un tomēr mēs soli pa solim virzāmies uz priekšu, kopīgi nospraustā mērķa virzienā. Ir skaidri saprotams, ka katras iesaistītās puses gaidas ar pirmo soli nav piepildītas, bet mums kopā ir jāvirzās tālāk, lai gala rezultātā mēs visi kopā būtu gandarīti par to, kādu jaunu kadastrālās vērtēšanas sistēmu esam izveidojuši.

Izdarīts arī liels darbs, lai turpinātu intensīvi samazināt rindas būvju kadastrālās uzmērīšanas pakalpojuma saņemšanai. Šis ir smagnējs vēsturiskais mantojums, ar ko visi kopā cīnāmies. Vispirms likumdevējs lēma, ka līdz 2022. gada rudenim visām Latvijā esošajām būvēm šiem mērījumiem obligāti jābūt veiktiem, un tad izrādījās, ka burtiski dažu nedēļu laikā rindā nonāca pat tādas ēkas, kurās cilvēki dzīvo jau kopš pagājušā gada sešdesmitajiem gadiem. Šobrīd lielākais darbs šā vēsturiskā mantojuma apgūšanā ir paveikts un jau tuvākajā laikā mēs šajā jomā varēsim atgriezties tādā ritmā, kāds ir bijis pirms tam, kad uzmērīšanas pakalpojums tika veikts mēneša laikā.

Lai izlietotu pieejamos resursus gudri,  VZD šajā gadā paveicis lielu darbu resursu pārskatīšanā un sabalansēšanā. Viens no resursu sabalansēšanas redzamākajiem piemēriem ir pārvākšanās uz nupat Cēsīs atklātajām valsts pārvaldes kopstrādes telpām, kur VZD būs pirmais un lielākais iemītnieks. Šis solis ne tikai tuvina valsts pārvaldi iedzīvotājiem, bet arī veicinās valsts iestāžu sadarbību un samazinās izdevumus par telpu uzturēšanu, vienlaikus radot produktīvāku darba vidi.

Un ir tikai likumsakarīgi, ka gan aizejošā gada, gan dažu iepriekšējo gadu paveiktā kontekstā ir jāpiemin, ka mums ir izdevies ieviest ilgtspējīgas darbības principus, kas jau tagad dod savus augļus. Apzinoties, ka šodienas apstākļos organizācijas pastāvēšana un izaugsme ir cieši saistīta ar ilgtspējīgiem lēmumiem, šis ir virziens, kurā strādājam.

Par paveikto vēl varētu runāt daudz. Tāpat daudz varētu runāt par to, kas vēl jāpaveic, jo… Kā zināms, Rīga nekad nav gatava, un arī mūsu darbam nekad nebūs iespējams pielikt punktu.

Pateicībā par kopīgi veikto darbu, novēlu visiem jaukus, mierpilnus Ziemassvētkus, un, protams, arvien jauniem panākumiem bagātu Jauno gadu!