Valsts zemes dienests ir saņēmis Sabiedrības integrācijas fonda programmas “Ģimenei draudzīga darbavieta” dalībnieka statusu

Valsts zemes dienests ir kļuvis par Sabiedrības integrācijas fonda programmas “Ģimenei draudzīga darbavieta” dalībnieku. Programmas mērķis ir sekmēt darba vides kultūras attīstību Latvijā, kas ir empātiska, cilvēcīga un saprotoša, vienlaikus piedāvājot instrumentus gan esošās darba vides novērtējumam, gan finansiālu atbalstu ģimenei draudzīgas darba vides pilnveidei.

Pieteikumu dalībai konkrētajā programmā Valsts zemes dienests iesniedza pirmo reizi, sagatavojot detalizētu informāciju par iestādes formulētajiem principiem un mērķiem, kas attiecas uz darba laiku, privātās un darba dzīves līdzsvaru, taisnīgu un vienlīdzīgu darba samaksu, diskriminācijas novēršanu, darba drošību un veselību, iekļaujošiem darba vides elementiem (atpūtas zonām un bērnu stūrīšiem), izglītības pasākumiem darbinieku garīgās veselības veicināšanai un stresa mazināšanai, kā arī par skaidriem principiem saziņai ārpus darba laika. Sniegtās atbildes vērtēja neatkarīgu ekspertu komanda, un Valsts zemes dienests ir saņēmis 417 no iespējamiem 642 punktiem jeb 65%, iegūstot statusu “Ģimenei draudzīga darbavieta” uz trīs gadiem līdz 2027. gada 31. decembrim.

Sabiedrības integrācijas fonda piesaistītie eksperti atzinīgi bija novērtējuši šos Valsts zemes dienesta darba vides aspektus:

  • Darbinieku bērniem ir pieejama rotaļu istaba
  • Iestāde rūpējas par veselības veicināšanas pasākumiem un veselīga dzīvesveida popularizēšanu, piemēram, notiek pārgājienu maršrutu konkurss
  • Ir sagatavoti gada pārskati un ir atvērti sadarbībai un izaugsmei
  • Domā par savu darbinieku  privātās un darba dzīves līdzsvara iespējām un katrs darbinieks var izvēlēties sev piemērotākas elastīgā un attālinātā darba laika iespējas.
  • Darbiniekiem piedāvā veselības apdrošināšanu, pabalstus īpašos dzīves gadījumos, dāvanas vai prēmijas darbiniekiem, papildu apmaksātas vai neapmaksātas brīvdienas noteiktu kategoriju darbiniekiem vai noteiktās dzīves situācijās.

Ir padarīts gana daudz, tomēr redzam arī daudz iniciatīvu, ko vēlamies nepieciešams ieviest un attīstīt, lai nostiprinātu iegūto statusu “Ģimenei draudzīga darbavieta”. Ņemsim vērā Sabiedrības integrācijas fonda neatkarīgo ekspertu ieteikumus un noteikti aizgūsim labās prakses piemērus, ko veiksmīgi īsteno organizācijas, kas šajā programmā piedalās jau vairākus gadus un informēsim par programmas aktualitātēm.

Detalizētāka informācija par programmu “Ģimenei draudzīga darbavieta” ir pieejama Sabiedrības integrācijas fonda tīmekļvietnē https://vietagimenei.lv/